0850 000 00 00
info
kartalsutesisati.com
banner
+-geri dön

Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Tıkanıklık Açma Hizmetleri; Mutfak lavaboları ve banyo giderleri olmak üzere, son teknolojik cihazlar ile kameralı tıkanıklık açma hizmeti veriyoruz.

Tıkanıklık açma hizmeti gelişmiş kamera ve robot teknolojisi sayesinde, daha hızlı ve pratik bir şekilde sorun tespiti yapmaktadır. Tıkanıklık Açma Robotu olmadan önce şüphe ve tahminlere dayalı tıkanıklık tespiti işlemi çoğu kez başarı elde edemezken, günümüzde tıkanıklık tespitinde kullanılan küçük kameralar sayesinde başarı oranı ciddi düzeyde artmıştır.

Kameralı Cihaz İle Tıkanıklık Sorunlarına En İyi Çözüm

Tıkanıklıklar genellikle atık su kanallarındaki klozetlere atılan tuvalet kâğıdı, temizlik ürünü ya da diğer yabancı maddelerden dolayı oluşur. Suda eriyip gideceği düşünülürken aslında klozetlere atılan hijyenik kâğıt tam aksine kolay eriyip gitmez ve kanallarda birikip tıkanmaya yol açarlar.

Tıkanıklık sorunları, banyo, tuvalet ve mutfak lavabolarında en çok karşılaşılan su tesisatı sorunlarından biridir. Kalitesi düşün malzemeden kaynaklı oluşabilecek su kanalında tıkanıklıklarda meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda kişilerin kendi müdahalesi tıkanıklığa çözüm olmayıp, ortama zarar vermesine yol açacağı için, profesyonel çözüme ihtiyaç duyulmaktadır.

Kamera ile Tıkanıklık Açma
Kamera ile Tıkanıklık Açma

Kartal Su Tesisatı’da tam olarak bu konuda sizlere yardımcı olmak için, en iyi ustaları ile çözüm ortağınız olmaktadır. Kırmadan tıkanıklık açabilen ustalarımız, banyo, tuvalet ve mutfak lavaboları için en başarılı hizmeti size sunacağından emin olabilirsiniz.

Kameralı Kanal Açma Fiyatları için, iletişim formundan bize yazabilirsiniz

Tıkanıklık tespitinde kullandığımız kameralı cihazlar, tıkanıklığın nerede olduğunu hemen anlamamızı sağladığı için, herhangi bir alanı kırmak zorunda kalmıyoruz. Kırmadan en kısa yöntem ile tıkanıklık sebebini ortadan kaldırmak için ustalarımız profesyonel düzeyde çalışır.

Ev ve iş yerlerinde lavabo, klozet, küvet gibi atık su giderlerinde oluşan tıkanıklık, suyun gitmemesi, suyun geri taşması gibi sorunların tespiti için kamera kullanırken kesinlikli duvara, fayanslara ve klozeti kırmadan hizmet veriyoruz.

Sebebi ne olursa olsun, tıkanıklığı özel kameralı robotla tespit ederken hiç bir yere zarar vermeden kısa zamanda açıp problemi çözüyoruz.

Kartal Su Tesisatı olarak, tıkanıklık açma sırasında kimi zaman mecburiyet gerektiren durumlarda kırılan fayans ve çinilerin yedeği var ise değiştirerek ortamı tekrar eski haline getirmeye gayret gösteriyoruz.

Tıkanıklık açma ve tamiri işini ileride sorun teşkil etmemesi için, çeşitli önlemlerini de alarak size başka sorun bırakmadan teslim ediyoruz.

Tıkanıklık Sorunu Nasıl Giderilir?

Günlük hayatımızda kullandığımız tuvalet ve lavabo gibi alanların gider yerlerine katı cisimler kaçması sonucu borularda tıkanmalar meydana gelir. Tıkanıklık Açma Hizmetlerinde çoğu zaman bilindik yöntemler uygulansa da, kesin sonuç almak zordur.

Klozet, banyo küveti, mutfak lavabosu gideri ve pimaş tıkanıklığı olsun, bu gibi anlarda ilk yapmanız gereken, alanında uzman bir firma ile hemen iletişime geçmektir. Bu durumu hızlıca çözmek için, "KARTAL SU TESİSATI" 7/24 hizmetinizde olduğunu bilmenizi isteriz. Firmamız, kanal açma, küvet açma, klozet açma, pis su gideri açma, tıkalı boru açma ve lavabo açma gibi birçok önemli hizmetleri, çeşitli kimyasal ürünler ve tıkanıklık açma robotları kullanarak, kırmadan ve zarar vermeden sorunu giderip, uzun vade de kullanım çözümleri sunmaktadır.

Mutfak lavaboları Neden Tıkanır?

Sıklıkla kullanılan "Mutfak Lavaboları Neden Tıkanır" yemek artıkları, yıkadığımız sebze kalıntıları, çay posası ve kahve telvesi gibi maddeler, lavabo giderlerinde tıkanmaya neden olur. Bunun dışında bulaşık yıkarken tencere ve tavalarda ki yağlar tam olarak akıp gitmez, belli bir kısmı gider borusunda birikir ve zamanla tıkanıklık oluşturmaya başlar.

Mutfak ve Banyo Gideri Onarma Yöntemleri Nelerdir?

Çeşitli maddelerden dolayı tıkanmaya neden olan "Mutfak ve Banyo" giderlerini açmak için, çeşitli yöntemler kullanılır. Akla gelen en bilindiği, pompa kullanmak, tel sokmak, sirke ve karbonatı karıştırmak, kola ve benzeri ürünler kullanılmaktadır. Her ne kadar bu gibi uyarlamalar denense bile aslında geçici çözümdür.

Kullanılan bu yöntemler bazen işe yaramayabilir. Bu sebeple alanında uzman kişilerden yardım alınması en doğru tercih olacaktır. Banyo ve Mutfak gideri açma için üretilen robotlar ile bu işlem kısa sürede çözülmektedir.

Pimaş Sorunları ve Çözüm Önerileri

Pimaş Açma Hizmeti
Pimaş Açma Hizmeti

Pimaş olarak ifade edilen aslında banyo, küvet ve musluk bataryalarından kanalizasyona doğru ilerleyen plastik boru hattıdır. Pimaş boru tıkanıklıkları birçok nedenden dolayı olabilir. Borularının eğimi, çapları, dirsek açıları, gidere atılan artıklar, inşaat artıkları gibi bir çok neden olabilir fakat tıkalı pimaş boru açma hızlı, temiz ve kesin yöntem vardır.

Pimaş Açma işlemlerinde eskiden olduğu gibi kırıp dökmeye gerek kalmadan hızlı ve temiz bir şekilde sonuca ulaşmak mümkündür.

Kullanımdan kaynaklı olarak pimaş borularının içerisinde zamanla atıklar birikir. Pimaş kanalından akıtılan su giderek kirlendiği için tıkanıklık oluşur. Alanında uzman olan firmamız, pimaş açma hizmeti ile siz değerli müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinmiştir.

Günümüz teknolojisi ile birlikte çeşitli yöntemleri kullanan firmalar arasında yer alan Kartal Su Tesisatı, kamera yardımı ile pimaş tıkanıklığı sorununu en kısa bir sürede gidermektedir.

Kullandığımız Ürünler:

  • Tıkalı Pimaş Açma Kimyasalı
  • Pimaş Açma Robotları

Kartal Su Tesisatı, en uygun pimaş açma fiyatları ile size kusursuz hizmet verir.

Pimaş Tıkanıklığı Nedenleri

Çevreyi olumsuz yönde etkileyen su tesisatı sorunlarından biri olan pimaş tıkanıklığının belirli nedenleri vardır. Boru hatlarına atılan peçeteler, mendiller, çay posası, tıraş sonrası atıkların boru içerisine yığılması sonucu özellikle tıkanıklığın ana nedeni olmaktadır.

Alanında en iyi su tesisat ustalarımız, tıkanıklığı gidermek için en iyi cihazlar ile çalışarak kısa sürede pimaş tıkanıklığını ortadan kaldırmaktadır. Unutmayın! Pimaşların tıkanması tüm binada bulunan haneleri etkiler. Bu nedenle tıkanıklık olduğu zaman, bize ulaşarak hemen destek istemeniz ve hizmet almanız en doğru çözüm olacaktır.

Gider Problemlerinde Kullanılan Cihaz Çeşitleri?
Gider Açma Hizmeti
Gider Açma Hizmeti

Gider açmak için bir çok çözüm vardır. Bu çözümler çoğu zaman fayda sağlamaz. Tıkalı gider açma yöntemleri konusundan bahsedecek olursak; pompa kullanma, lavabo açıcı kimyasal, tel, sıcak su gibi çözümleri deneriz. Fakat bu çözümler hangi durumlarda işe yarar? Küçük çaplı tıkanıklıklarda bu yöntemler işe yarabilir ama kesin çözüm sunmayacaktır. Çünkü banyo gider tıkanıklığına neden olan saç, kıl, temizlik artıkları ve peçete parçacıkları pimaş boru içinden tam olarak temizlenmez. Tamamen temizlenmediğini anlayamazsınız. Bunu anlamak için, pimaş borusunu sökmek ve banyo zeminini ya da duvarlarını kırmanız gerekebilir.

Bu kadar uğraşa girmeden gider tıkanıklığını görmeniz için, kanal görüntüleme cihazı ile işlem yapmak gerekir.

Ev ve iş yerlerindeki binalarda en sık rastlanan sorunların başında, gider boruları düşük eğimde döşenmesi ve çok fazla dirsek kullanılmasında kaynak olduğunun bilinmesi gerekir. Düşük eğilimli döşenmiş pimaş borularında akıntı hızı yavaş olduğu için, içerisinde ki kalıntıların ana gidere taşınması zorlaşmaktadır. Bu sebeple pislikler zamanla birikerek gider tıkanıklık olacağından banyonuzda pis kokulara da neden olacaktır.

Banyonuzda tıkanıklık olduğuna dair belirtiler: duş aldığınızda aşırı su göllenmesi oluyorsa, lavaboyu kullandığınızda su geç gidiyor ise giden su geri geliyorsa ve kötü koku alıyorsanız tıkanmalar başladı demektir. Bu durumda tıkanıklık daha fazla ilerlemeden bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz

Robotla Kırmadan Lavabo Açma

Su Tesisatından kaynaklı çalışma sonrası atık su borusuna suyun gideceği rotanın yanlış verilmesi sonucu lavabo tıkanmaları olur.

Genelde bina ortak kullanım alanı olan mutfakların, ana hat giderinin tıkanması sonucu birçok dairenin gider borusundan suyun geri gelmesine görülür. Kimi zamanda bulaşık makinesine atılmak üzere önce sudan geçirilen tabak ve tencerelerde ki yemek atıklarının, çay posalarının, kahve telvesi gibi atıkların lavabodan kolaylıkla gider düşüncesi, tıkanmaların asıl sebeplerini oluşturur.

Firmamız önce robotla görüntüleme hizmeti yapıp, borularda kırılma olup olmadığı tespit eder, eğer yok ise boru hattına makine yardımı ile tazyikli su verilerek bina ortak ana hat borusunun yıkamasını sağlar. Lavabo tıkanıklığı açma, kırmadan tıkanıklık açma ve robotla tıkanıklık açma fiyatı ilgili bilgileri yardım sayfamızdan bulabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
Tıkalı Tuvalet Açma
Tıkalı Tuvalet Açma

Tuvalet tıkanıklığı, tesisat kategorisi içinde en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Tuvalet tıkanıklığı diğer tıkanmalar bir yana çok daha risklidir. Sadece tuvaletler kullanım dışı olmakla kalmaz, bütün ev veya iş yerini kötü koku, hijyensiz ve sağlıksız bir ortama dönüştürür. Tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti almak istiyorsanız, firmayı ya da ustasını özenle seçmenizde fayda var. Kartal Su Tesisatı Ekibi, senelerce bu alanda iş bilirliği ve bilgisi ile Alaturka ve Alafranga Tuvalet Tıkanıklığı Açma hizmetini en hasarsız biçimde çözmeyi sağlamakta olup, özel cihazlar ile kısa sürede teşkil eden sorunu çözmektedir.

Tuvalet tıkanmasında en büyük problem geri taşma olmasıdır. Bu yüzden yanlış müdahale, aşırı su akıtma gibi etkenler sorunun boyutunu daha fazla büyütebilir. Tuvaletlerin taşma durumu pek çok hastalığa davetiye çıkarabildiği gibi en hızlı ve sonuç odaklı şekilde müdahale edilmesi gerekmektedir.

Firmamız hizmet vermeye başladığı günden bu yana kameralı cihazlar kullanarak, tıkanıklığın nerede ve nasıl oluştuğunu tespit etmekte, bilinçli ve özenle çalışarak sorunun temeline inerek daha basit şekilde az maliyetli biçimde çözüm sağlar.

Tuvalet Giderleri Neden Tıkanır?

Tuvalet tıkanıklığı genelde en büyük pay, kullanıcı hatalarından kaynaklıdır. Kullanıcıların, kimi zaman umursamaz davranışı ve farkında olmadan yaptıkları hatalar, tuvaletlerin tıkanmasına yol açmaktadır.

Kullanılan tuvalet kâğıtları, pek çoğu suda erise bile kalitesiz olanları suda erimez. Bu da giderlerin tıkanmasına yol açar. Bu yüzden kullanılan tuvalet kâğıtlarının çöp kutusuna atılması gerekmektedir.

Çocuk bezleri ve pedler de suda erimesi zor maddelerdir. Bu maddeler çoğu zaman tuvaletlere atılıp boru hattından kanalizasyona ulaşılacağı sanır. Bunlar da erimeyip tıkanıklığa yol açmaktadır.

Tuvalet gideri açma çalışmasında sıkça karşılaştığımız en büyük nedenlerden birisi de küçük çocuklu evlerde çocukların tuvaletlere oyuncaklar, yabancı cisimler düşürmesidir.

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri
Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri
Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemlerini merak edenler için ise özel olarak bu yöntemlerin neler olduğu konusunda bazı ip uçları vermek gerekir.

Evde tıkanmış tuvaleti kendiniz de rahatlıkla uygulayacağınız yöntemlerden biri karbonat ve sirkeden faydalanmak olmalıdır.

Karbonat ve sirke son derece doğal ürünlerdir ve karıştırarak kimyasal elde edilir. Ortaya çıkan bu kimyasal, kanalizasyon açılışından büyük fayda sağlayabilir.

Eğer ki tıkanan tuvalet varsa bu ikili sayesinde tıkalı olan tuvaletlerin açılımı sağlanabilir.

Uygulanışı: öncelik olarak 4-5 paket karbonat tuvalet içerisine dökülmelidir. Dökülen karbonat ve sirke dökülerek kolay şekilde bir kimyasal tepkime elde edilebilir. Tıkalı olan tuvalet kolay şekilde açılarak, artık kaldığı yerden sorunsuz şekilde kullanımı sağlanır.

Bu yöntem ile tıkalı tuvaletler açılmıyor ise mutlaka çeşitli cihazlar kullanmak gerekir. Tıkanıklık Açma Hizmetleri işleminde firmamızdan destek alabilirsiniz

Ankara Kanal Temizleme