0850 000 00 00
info
kartalsutesisati.com
banner
+-geri dön

Su Tesisatı Tamiri

Su Tesisatı Tamiri; Sıhhi Tesisat Nedir? Su Tesisatı Uzmanı Nasıl Bulunur? Ne Tür Tesisatlar Tamir Edilir? Tüm ayrıntılı bilgi, soru ve cevaplara ulaşın.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Merkezi kaynaktan alınan suyun yaşam alanında kullanılmak üzere musluklara kadar temiz suyun ulaşmasına ve pis suyun tahliye edilmesine yardımcı olan boru hatlarına Sıhhi Tesisat denir.

Hayatımızın en önemli yaşam kaynağı olan suyun önemi herkes tarafından bilinse de, kimi zaman bulunduğumuz ortamlarda çeşitli nedenlerden dolayı zorlukları ile karşılaşabiliriz.

Sıhhi tesisat yolu ile döşenen ve evlerimize kadar gelen suyun ne derece sağlıklı bir yapı ile kurulup inşa edildiği, süreç içerisinde anlaşılmaktadır.

Tesisatından dolayı zaman içerisinde oluşacak sorunlar, bizlere istemediğimiz durumları yaşatır.
Bu durumlar: tesisat borularından kaynaklı fabrika hataları, işçilik hataları, pimaş borularında oluşan çatlaklar, kırıklar ve su basıncı yükselmesidir.

Su Tesisatı Tamiri
Su Tesisatı Tamiri

Hal böyle olunca yaşam alanımızın içerisinde yer alan fayanslar, dolaplar, parkeler ve duvarlar zarar görebilir. Bu sorunu yaşadığımızda aklımıza ilk gelen, soruna çözüm üreten Su Tesisatı Ustası’dır.

Aslında olması gereken, ev ve ofislerde bulunan tesisatın sayacından başlayarak boruların dayanabileceği basınca, sıcaklığa, soğukluğa ve ses yalıtımına uygun olması gerekmektedir.

Yaşam alanlarına borular vasıtasıyla ulaşan yaşam kaynağına dair iki farklı tesisat türü vardır. Birincisi musluklara gelen temiz su tesisatı, ikincisi ise kullanılmış suyun tahliye etmesini sağlayan atık su tesisatı'dır.

Bu iki yapıda en sık karşılaşılan sorunlardan birisi su kaçağıdır.
Kaçağın olası durumunu şöyle belirtebiliriz:

 • Bütün musluklar kapalı olduğu halde su saati hala çalış durumda dönüyor ise,
 • Faturanız diğer aylara göre yüksek miktarda geliyorsa,
 • Banyo alt katın tavanında damlacıklar ve nemler oluşuyorsa,
 • Seramiklerin arasındaki derzler farklı renklere dönüşüyorsa,
 • Kurulanan zeminden sürekli yüzeye sıvı çıkıyorsa,
 • Duvarlarda rutubet ve ıslaklık oluşuyorsa,
 • Evlerde olmaması gereken böcekler geziyorsa, mutlaka bir kaçak problemiyle karşı karşıyasınız demektir.

Su kaçağını tespiti için iki yöntem kullanılır. Bunlardan ilki eski bir yöntem olan, tesisata ki sorunlu bölümü ortaya çıkmak için, fayansları, duvarları ya da yerin kırılması sonucunda arıza tespit edilmeye çalışılmasıdır. Bu ilkel bir yöntem olduğundan dolayı, ev inşaat alanına döner. Böyle bir durumda büyük masraf ve hasar ortaya çıkarır.

İkinci yöntem ise, tesisat için geliştirilmiş son teknolojik robot cihazlar yardımı ile kaçak tespitinin yapılmasıdır. Kameralı cihazın ekranına bakıldığında tespit edilmek istenen yerin röntgenini çekercesine arızayı bulmak kolaydır. Herhangi bir yıkım, kırma ve sökme durumu olmaz. Eğer ki sorun derinlerde tespit edilirse, sadece o kısmında boruların değişimi veya onarımı için kırma işlemi yapılması gerekir.

İşini özveri ile yapan, zamanın kıymetini müşteri memnuniyetine çevirmek isteyen Tesisat Ustaları, teknolojiyi yakından takip etmeli prensibi ile hareket ederiz. Firmamız, en yeni teknolojik ürünleri hizmet alanına ilave ederek, sektörde ki gelişimleri aktif olarak sürdürürüz.

Tesisat sorunlarını en kısa sürede tamamlamak ve bilgimize yenilerini katmak için, teknolojinin nimetlerinden faydalanırız.

Su tesisatı ile ilgili sorunlarınız olduğunda, mutlaka işin ehli olan ustalardan yardım almanızı tavsiye ederiz. Hem zamanınızı hem de maliyetinizi düşünmek zorundasınız.

Su Tesisatı Hakkında Merak Edilenler

Genel olarak sıhhi tesisatı hakkında en çok merak edilen sorulardan birkaçı, su tesisatında olası sebepler nelerdir? Tesisatı Nasıl Döşenir ve Sıhhi Tesisat Projesi Nasıl olmalı gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Konu ile ilgili diğer soru ve cevaplara yardım sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Su Tesisatında Olası Durumlar Nelerdir?

Su tesisatında olası durumlar olduğunda, kullandığımız alanlarda gözle görülür zararlar olabiliyor. Bu tür sonuçların nelerden kaynaklandığı ise, borularının hava alması ile yüksek basınç sonucu, borularda çatlama ve kırılma olayı olur. Tesisat borularında kırılma sonrası, sızıntılar başlar. Oluşan bu sızıntılar zamanla duvarların rutubet almasına, kullandığınız parkelerin şişmesine ya da çürümesine, musluktan suyun eskisi gibi sıklıkla gelmemesine, çamaşır ve bulaşık makinesinin sağlıklı çalışmamasına yol açar. Çözümü ise, size en yakın uzman tesisat ustasına ulaşmanız olacaktır.

Sıhhi Tesisat Nasıl Döşenir?

Bina yapısı inşaat aşamasındayken, tesisat projesi çizilip gerekli analizlerden geçtikten sonra, uzman tesisatçılar tarafından çelik borular ile su tesisatı döşenir. Su tesisatı, temiz suyun kaynaktan çıkarılarak boruların içerisinden geçmesi sağlanıp, evinize ki mutfak ve banyo çeşmelerine aktarılması ile tamamlanmış olur. Her alanda kullanılan "su tesisatı", güvenli ve sağlıklı bir şekilde çalışır olması gerekmektedir.

Uzman Su Tesisatçısı Nasıl Bulunur?

Alanında uzman olan tesisat ustası arıyorum! İlk rastladığımı aradım. Sorunumu anlattım fiyat aldım ve çözümü için hala bekliyorum... Bu durumda bir sonra ki aşama başka birini aramak olmalıdır.

Çünkü alanında uzman olan tesisat ustası, fiyat vermeden önce sorunu dinler. Sorunu dinledikten sonra, problemin acil çözülmesi gerekiyor ise kontrol altında tutulması için, sizden yapmanızı istediği gerekli önlemleri almanızı tebliğ eder. Problemin çözümüne ilişkin, işin hakkı budur diye belirtip, kabul ettiğiniz takdir'de tarafınıza intikal eder.

Kimi zaman iş yoğunluğundan dolayı belirlediği güne randevu tarihi verebilir. Taahhüt ettiği zaman içerisinde gelmelidir. Ev veya iş yerinizde oluşan sorunu tespit ettikten sonra, problemin kaynağından başlayarak ilerisi için oluşabilecek durumlar karşında, çeşitler analizler yaparak soruna temelden çözüm üretir. Bu analizler sonucunda, nasıl kullanılması gerektiğini önlem içeren gerekli bilgileri sizinle paylaşır.

Ne Tür Su Tesisatları Tamir Edilir?

Hizmetleri arasında yer alan servisler aşağıda belirtilmektedir.

 • Mutfak su tesisatı.
 • Plastik su tesisatı döşeme, onarım ve bakımı.
 • Atık su tesisatı tamiri.
 • Eski tesisat değişimi.
 • Tesisat tamiri sürecinde kullanılan kaliteli malzemeleri tedarik etme.
 • Kombi tesisatı tamiri, bakım ve onarımı.
 • Banyo tesisatı değiştirme, bakım ve tamiri.

Siz değerli müşterilerimizin en iyi hizmeti almasını düşündüğümüz kadar, maliyetleri de düşünerek her anlamda tatminkar olmayı hedefliyoruz. Kaliteli bir firma ile çalışmak istiyorsanız, Firmamızı güvenle seçebilirsiniz.

Kartal ve bölgeleri olmak üzere, su tesisat tamiri, bakım-montaj ve onarım işlerini uzman ekip ve son teknolojik cihazlarımızla en iyi şekilde sağlamaktayız.

Ankara Kanal Temizleme