0537 580 11 58
info
kartalsutesisati.com
banner
+-geri dön

Su Kaçağı Tespit Etme Hizmetleri

Su Kaçağı Tespiti neden ve nasıl yapılır? Kırmadan su kaçağı bulmak ya da önlemek için, termal kamera ve dinleme cihazları kullanılır.

Su Kaçağı Tespiti Neden ve Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti eskiden olduğu gibi tahmini işlemlerle uygulanan kırma yöntemi ile değil! Teknolojik imkanlar vasıtasıyla yapılır. Yeni nesil termal kameralı cihazlar ile yapılan su kaçağı tespiti, kısa süreli inceleme sonrası kolaylıkla bulunur. Ev veya ofisinizde kullandığınız mutfak ve banyo tesisatında sorunların olduğuna tanık oldu iseniz, mutlaka kameralı su kaçağı tespiti yapılmasını isteyiniz!

Su Kaçağı Tespiti Cihazı
Kaçak Tespit Cihazı

Su kaçağının oluştuğu alanın tespit edilmesi ve ilerlemiş sorunlara karşı, mutlaka profesyonel bir tesisat firmasına başvurmanız gerekir.

Çünkü diğer türlü kullandığınız alanlar kırılarak inşaat haline döner. Bu durum hoşunuza gitmeyeceği gibi hem zamana hem de masrafın artmasına sebep olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti yapmak için, uzman tesisat ustalarımız profesyonel cihazlar ile hizmet vererek, en kısa süre içinde problemi çözmektedir.

Ev, ofis, fabrika, okul vb. Çeşitli sektörlerde kullanılan mutfak, lavabo ve tuvalet gibi alanlarda oluşabilecek her türlü su kaçağının tespiti yaparak, sorunlu alanların tamir ve onarım işlemini garanti kapsamında yapmaktadır.

Su Kaçak Tespitinde Hangi Cihazlar Kullanılır?

Gelişen teknoloji sayesinde su tesisatı firmaları, kullanmış olduğu su kaçağı tespit cihazları ile kırma, dökme gibi işlemler yapmadan su kaçağı tespiti yapmaktalar. Bu duruma vesile olan termal kamera, akustik dinleme aleti, nem ölçer gibi cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde, kaçağın olduğu alanı doğru bir şekilde tespit mümkündür.

Dinleme Cihazları

Kaçak su arızasını bulmaya yarayan en etkili çözümlerden biri olan dinleme cihazları ile kısa sürede etkili sonuçlar alınır. Uzman tesisatçıların en çok kullandığı cihazlardan biri olduğunu görülür.

Termal Kamera

Termal Kamera
Termal Kamera

Termal kameralar ise sıcak su borusunda meydana gelen kaçakların tespit edilmesinde kullanılır. Termal kamera özelliğinde ki "Super Resolution Teknolojisi" sayesinde, sıcak su borularının yeri net bir şekilde tespit edilir. Bu işlem sağlandıktan sonra, dinleme cihazı ile kaçağın yeri tespit edilir. Termal kamera su kaçağı tespiti ürünlerinde yardımcı cihaz olarak tanımlanır.

Termal kameraların en iyi özelliklerinden olan, sıcak maddeleri kırmızı renkte göstermesi, soğuk maddeleri ise mavi renk olarak belirtmesi sorunun neden kaynaklandığını bulmaya yardımcı olur.

Tıkanıklık Tespit Etme Kamerası

Lavabo ve banyo da bulunan gider yerlerinde ki sorunları tespit etmek için, tıkanıklık tespit etme kamerası kullanılır. İnsan elinin ulaşamadığı bir çok yere spiral ile uzatılan, ucunda kamera olan kırılmış, çatlamış ve tıkanmış alanı tespit etmek içinde bu kamera kullanılır. Hasarlı yerler tespit edildiğinde, onarım için sorunlu alana bilinçli olarak müdahalesi sağlanır.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Hizmeti

Her ne kadar teknolojiler işimizi kolaylaştırsa da teknik bilgi sayesinde her şey ustanın maharetine kalır. Sorunlar karşında ilerisi için oluşacak problemlere önlem almak ve bu doğrultuda bilgi ve beceresini kullanmak, işinin ehli olan su tesisatı ustasında’dır.

Firmamız, mutfak ve banyo da oluşan su kaçağı problemlerine karşı en iyi çözümü sunmak ve ileride sorun teşkil etmeyecek şekilde planlı olarak yaklaşmak işimizin önemli bir parçasıdır.

Bu yüzden bulunduğunuz ortama herhangi bir zarar vermeden kırma, yıkma işlemi yapmadan su kaçağı bulma hizmeti vermekteyiz.

Ancak sorunlar tespit edildikten sonra, boru, pimaş veya alanın tamiri için fayansların çıkarılması ya da yerin açılması gerekebilir. İşlem bittikten sonra eski haline getirilmek üzere gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Sorumluluk bilincinde olarak, en yakın çözüm ortağınız olma ilkesi, kurulduğumuz günden bu yana devam etmektedir.

Kaçak Su Tespit Etme Fiyatları

Kartal Su Tesisatı olarak, müşterilerimize fiyatlar konusunda her zaman esnek davranıyoruz. Su kaçağı tespit etme fiyatlarımız, ne pahalı ne de ucuzdur.

Sektörde ki bir çok firma da fiyatlar değişkenlik gösterse de, bizim fiyat politikamız alanında uzman olan ustanın sadece su kaçağını bulma ile kalmayıp, soruna çözüm üreterek ileride çıkabilecek durumların önüne geçmesi ve yapılacak farklı çalışmalar doğrultusunda fiyat tarafınıza sunulur.

Su Kaçağı Tespit Etme Fiyatları almak için, lütfen iletişim formunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İleri tarihli randevu almak içinde, Servis Talep Formundan bize yazabilirsiniz.