0850 000 00 00
info
kartalsutesisati.com
banner
+-geri dön

Klozet Sifon Tamiri ve Servis Hizmeti

Klozet Sifon Tamiri ve Servis Hizmeti; Sifon Nedir ve Kaç Çeşit Vardır? Rezervuar sifonu onarım ve değişim fiyatları için bizi arayın! Tel:0537 5801158

Ne Tür Sifonlar Vardır?

Klozet ve lavabo altına takılmış olup, bazende yüksekte bulunan bir kabı devirmeksizin içindeki sıvıyı aşağıda bulunan başka bir kaba aktarmaya yarayan farklı uzunluklarda bükülmüş boru veya hortuma sifon denir.

Diğer ismi, rezervuar da birikmiş suyu serbest bırakıp hızla akmasını sağlayarak dışkıları kanalizasyon tesisatına gönderen düzeneği harekete geçiren düğme ya da kolun adına denir.

Sifonlar boşaltma ve dolum işlevi yapan iki gruptan oluşur. Klozet iç takımlarında kimi zaman problemler ortaya çıkabilir. Bunlardan biri çıkça görülen su sızması sorundur. Bu sorun doldurma veya boşaltma mekanizmasından kaynaklıdır.

Sifonların Tamiri Nasıl Yapılır?

Su sızması onarımını yapmak için, sifon kapağı açılmalıdır. Şamandıra dolu olduğu halde sıvı alımı yapmaya devam ediyorsa, problemin flatör olarak da bilinen işlev sağlayan mekanizmadan kaynaklandığı muhtemeldir.

Flatör, dolum işlemini ve sıvı alımını kontrol eden sistemdir. Flatör'e bağlı olan şamandıra sıvı dolumu ile beraber yukarı doğru hareket eder ve belirli bir noktadan sonra su alımını kapatır.

Rezervuar içindeki sıvı tükenmeye başladığında, şamandıra tekrar aşağıya inerek sıvı alımını otomatik olarak tekrarlar. Eğer ki sorun doldurma grubu şamandırada ise ve çıkmışsa, yeniden yerine takılır. Sifon içerisindeki herhangi bir madde iç takımların hareketini engelliyorsa bu cisim çıkartılarak mekanizmaların tekrar hareket etmesi sağlanır.

Önlem olarak öncelikle şamandıra üzerindeki delik en üste gelecek şekilde döndürülmelidir. Aksi takdirde işlemini sağlayan mekanizma tamamen değiştirilmesi gerekir.

Rezervuar Onarım ve Değişim Hizmeti

Alanında uzman ekip ihtiyacınız olduğunda, Firmamız size bir telefon kadar yakındır. Klozet Sifon Tamiri ve Servis Hizmeti hakkında bilgi almak için, iletişim formundan bize yazabilir veya ileri tarihli hizmet talep etmeniz içinde servis talep formunu kullanabilirsiniz.