0850 000 00 00
info
kartalsutesisati.com
banner
+-geri dön

Petek Temizliği Servisi

Petek Temizliği Servisi, peteklerde oluşan kir ve mikropların, zamanla daha az ısı yaymasına neden olmaması için, özel cihazlar ile temizleme yapılır.

Kalorifer ve Peteğin Kullanım Avantajları

Kalorifer petekleri, kombi kullanmanın rahatlığı ile soba kullanmanın zahmetini unutturdu. Kömür sobaları kullanılan evlerde her sene sobanın bacalarını temizlemek, sürekli odun kırmak ve kömür taşımak hayli zor bir durumdu. Şimdi ise eve çekilen doğal gaz hattı ve kombi tesisatının kurulması ile birlikte birçok kolaylığı hayatımızda kattı.

Kombi ve Peteklerin Kullanım Avantajları
Kombi ve Peteklerin Kullanım Avantajları

Bu kolaylıklardan bahsetmek gerekirse, ev ortamının ısınması, sürekli sıcak suyun hazır bulunması ve yemeklerimizi pişirmek için tüp değiştirme derdimiz olmadan gaz ocaklarının sürekli yanması birçok tasarrufu beraberinde getirdi.

Bunlardan en önemlisi ise doğal gaz tesisatından çekilen odalarda, salonda ve banyoda bulunup ev ortamını ısıtmak için kullanılan peteklerin olmasıdır. Her ne kadar petekler bu kolaylığı sağlasa da düzgün çalışabilmesi için zaman aralıklı bakımlarının yapılması hemen hemen her şeyde olduğu gibi gerekliliktir.

Kombi Petekleri Bakım ve Onarım Hizmeti

Petek temizliği yaptırmak evin ısısını ve hijyenini korumaya yöneliktir. En avantajlı temizliği kimyasal kullanarak yaptırmaktır. Fakat iç kısımlarına erişmemiz zor olacağı için, cihazlar ile daha sağlıklı bakım olacaktır.

Peteklerde soba kadar temizlik olmasa da peteklerin ve kombi bakımı işlemlerinin periyodik olarak yapılması önemlidir.

Uzun süre petek temizliği yapılmayan ısıtma sistemlerinde, en çok şikayet edilen sorun peteklerin altının ısınmaması dır. Ayrıca petek temizleme yapılmayan kalorifer sisteminde bozulma ya da arıza verme ihtimali yüksektir. Çünkü kalorifer tesisatındaki su, bir süre sonra çamur, tortu ve kireç gibi katı dönüşümlere uğrayacaktır.

Bu durumdan dolayı su akışkanlığında azalma olduğu için, devridaim pompası haliyle suyu basmak için zorlanacak ve ısı kaybına neden olacaktır.

Peteklerin Temizliği NedenÖnemlidir?

Ev ve ofis ortamında bulunan peteklerin ısı seviyesini yükseğe ulaştırmanın yolu, peteklerin temiz olmasından geçer. Isınma verimini düşüren tortu ve tesisat içinde ki çamurlaşmış maddeler, ısının azalmasına neden olur. Bu sebeple petek temizleme oldukça hassas bir durumdur.

Özellikle radyatörün alt kısmına inen ve suyun hareket etme kavramını azaltan maddeler, kombi cihazını zorlar ve doğal gaz enerjisinin fazladan tüketimine sebep olur.

Su Tesisatından gelen suyun kireçli olması nedeni ile koruyucu kimyasalların zaman içerisinde tortular oluşturması, tıkanmanın diğer sebeplerinden biridir.

Hem evin daha iyi ısınmasını, hem de doğal gaz faturasının normal düzeyde gelmesi, hepimiz açısından avantajdır.

Petek ve radyatör temizliği, çeşitli kimyasal ve makineler ile yapılmaktadır. Kombide ki ısı derecesi yüksek olduğu halde petekler odayı ısıtmıyor ise bakıma ihtiyacı var demektir.

Kalorifer Tesisat Bakımları Ne Zaman Yapılmalı?

Çoğumuzun bildiği üzere kombi ve baca temizliği, Kış mevsimine girmeden önce yapılması, kış aylarında ısı problemleri ve kombide oluşabilecek sorunların olmaması açısından yapılmaktadır.

Petek Temizleme yıllık olarak yapılsa da 2-3 ay aralıklarla sağlıklı bir şekilde bakımının yapılması, suyunun boşaltılıp tekrardan ısı verimliliği test edilmesi gerekir.

Kombi ve baca temizliği ile birlikte yapılması daha verimli sonuçlar almanıza neden olacaktır.

Çoğu zaman sadece peteklerle alakalı bir işlem olarak görülür ve bilinçsiz alınan hizmetlerde, tesisatlar temizlenmediği için istenilen verim alınamaz. Oysa ki bütün tesisatın ve peteklerin temizliğinin yapılması gereklidir.

Robot İle Radyatör Temizliği

Petek temizleme son derece profesyonellik ve donanım gerektiren bir hizmettir. Kartal Su Tesisatı olarak petek temizleme servisi verirken birçok noktayı dikkate alıyoruz. Peteklere giden bütün tesisatları, boruları kontrol ederek, tıkalı kanalların açılmasını sağlıyoruz.

Kalorifer peteklerini temizleme işlemini özel makine ve kimyasallar ile tesisat içerindeki kireç, tortu ve çamur gibi cisimleri temizleyerek ısınmayan peteklerin, eskisi gibi sorunsuz bir şekilde ısınmasını sağlıyoruz.

Petek Temizliği Servisi ve Fiyatları için, iletişim sayfasından bize ulaşın veya ileri tarihli servis hizmeti almak istiyorsanız, servis talep formunu doldurup bize iletiniz.

Unutmayın! Petekte oluşan bir sorun zamanla tüm tesisatı ve kombiyi bozmaya kadar götürebilir ve ekstra maliyetlere neden olur.