0850 000 00 00
info
kartalsutesisati.com
banner
+-geri dön

Gömme Rezervuar Tamiri

Gömme Rezervuar Tamiri; banyoları şık gösteren, alan tasarrufu sağlayan ve duvarın içine monte edilmiş şekli ile kullanılan bir sistemidir.

Gömme Rezervuar Nedir?

Tuvaletlerde alandan tasarruf etmek ve estetik bir görüntü sağlamak amacıyla, su haznesi duvarın içerisine monte edilmiş sifon türüne Gömme Rezervuar denir. Kullanım açısından konforlu, su ve alan tasarrufu açısından da önemli bir sistemdir.

Gömme Rezervuar Nedir?
Gömme Rezervuar Nedir?

Gömme rezervuar tamiri, ustalık gerektiren bir işlemdir. Yanlış yapılan montaj nedeni ile su kaçağı ve farklı sorunlara neden olabilir. Gömme Rezervuar tamiri yapacak olan firmayı dikkatli seçmeniz ileride sorun yaşamamanız açısından önemlidir.

Gömme rezervuar da arıza olduğunda, iç takımları, sifon tamiri ve su kaçakları servisimiz tarafından garantili olarak çözülmektedir. Her marka rezervuar tamiri yapılmaktadır.

Sifonların Tamiri Nasıl Yapılır?

Gömme Rezervuar sisteminin görünen iki çeşit mekanizması vardır. Bunlar küçük boşaltma ve büyük boşaltma olarak iki gruba ayrılır. İlki flatör olan doldurma mekanizması diğeri de boşaltma mekanizmasıdır. Rezervuar şamandıra sistemi ile çalışan mekanizmaları ile su depolamak, suyu boşaltmak ve boşalınca tekrar doldurmaktır. Genelde arızalar bu iki mekanizmadan kaynaklıdır.

Su sızması onarımı için, rezervuar kapağı açılmalıdır. Şamandıra dolu olduğu halde sıvı alımı yapmaya devam ediyor ise, sorun flatör mekanizmasından kaynaklıdır.

Flatör, doldurma işlemini ve sıvı alımını kontrol eden sistem olduğu için, ona bağlı olan şamandıra su dolumu ile beraber yukarı doğru hareket eder. Belirli bir noktadan sonra su alımını kapatır.

Rezervuar içindeki sıvı tükenmeye başladığında, şamandıra tekrar aşağıya inerek sıvı alımını otomatik olarak devam ettirir. Eğer ki sorun doldurma grubunda ise ve bulunduğu yerden çıkmışsa, terar yerine takılır. Sifon içerisindeki herhangi bir madde iç takımların hareketini engelliyorsa bu cisim çıkartılarak mekanizmaların tekrar hareket etmesi sağlanır.

En İyi Rezervuar Markaları

Gömme rezervuar yaptırmayı düşündüğünüzde, öncelikli olarak en iyi markaları araştırmak olmalıdır.

Bu markalardan bazılar: Vitra, Kale, Grohe, Geberit, Serel, Aanica, Nkp, Japar, Creavit, Valsir, Tece ve Schwab'dır.

Marka tercihi yaparken, kullanılacak ürünün banyonuzun estetiğine uygun olması yine önemli tercih içerisindedir. Kullanılan malzemelerin kalitesi, garantisi ve yedek parçasının bulunabilir olması da daha önemli bir etkendir.

Kullanım Avantajları

Kullanım amacı banyonun daha estetik görünmesi ve çeşitli boyutlarda seçebilmenizdir. Yer kaplama özelliği diğer ürünlere göre daha az olduğundan tercih sebebidir.

  • Daha temiz ve hijyenik olması
  • Alan tasarrufu sağlar
  • Daha ferah ve kolay temizlenebilir
  • Estetik görüntüsü
  • Hızlı ve kolay montajı

Kimi zaman rezervuar da sifon arızası, contaların kırılması ya da iç takımın bozulması nedeni ile duvar içerisinde su kaçakları olabiliyor. Bu durumda size en yakın çözüm ortağı olan Kartal Su Tesisatı ile iletişime geçiniz. Firmamız sifon tamiri, iç takım tamiri, bakımı ve birçok markanın yedek parçalarını tedarik etmektedir.