0850 000 00 00
info
kartalsutesisati.com

Evde Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Petek temizliği profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Konusunda deneyimli olmayan servis ekiplerince yapılan petek temizliği, hem yeterli temizliği sağlamaz hem de ısıtma sisteminize kalıcı zararlar verebilir. Profesyonel petek temizleme ekibimiz ile 0537 580 11 58 numaralı telefonumuzdan iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Petek temizleme işlemine başlamadan önce mutlaka kombi cihazı kapalı olması gerekir. Kombiye giren su muslukları kapalı olması gerekir ki cihaza bir zarar vermesin.

Petekler tek tek temizleneceği için evde bulunan tüm peteklerin giriş ve çıkış musluklarının kapanması gerekir. Sadece temizlenecek olan peteğin su giriş ve çıkış vanaları açık bırakılır. Banyoda bulunan havlupan muslukları sökülür. Makinenin üzerindeki gidiş musluğu havlupanın giriş musluğuna bağlanır. Diğer musluk ise havlupanın çıkış musluğuna bağlanır ve tuvalete veya herhangi bir gidere bağlanır.

Petek temizliği, özel makineler ve kimyasal sıvılar ile yapılmaktadır.

Evde Petek Temizleme Nasıl Yapılır?
Evde Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Önce makinenin basıncı sayesinde peteklerin içlerinde bulunan tüm tortular ve kurumlar boşaltılır. Temizlen petek kapatılarak diğer petekler ise sırasıyla açılır. Tüm petekler temizlendikten sonra, temizleme işleminin ikinci kısmına geçilir.

İkinci kısımda, temizleme aşamasında tüm petekler açılır. Daha sonra makinenin içi temiz su ile doldurulur. Makinenin içindeki temiz suya, kimyasal katkı maddesi eklenir. Banyodaki gidere bağlanan musluk ise bu sefer makineye bağlanır ve suyun ısıtma sistemi içerisinde devridaim etmesi sağlanır.

Tüm ısıtma sistemi içerisinde 30 dakika döndürülen kimyasal sıvı tesisatın içindeki tıkalı olan her yeri iyice temizler. Bu işlemin ardından tesisatın içindeki kimyasalın dışarı atılması için ilk yıkama işlemi tekrar yapılır.

Böylece petekler 3 kere yıkanmış olur. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra, ısıtma tesisatınız temiz su ile doldurulur ve içine 2 sene boyunca tesisatınızı koruyacak olan bir başka kimyasal olan antifriz eklenir. Isıtma tesisatınıza eklenen antifriz sayesinde, peteklerde tortu yapması engellenir. Isıtma sisteminizdeki antifriz 2 sene boyunca kombi tesisatınızı koruyacaktır.

Firmamız, petek temizliğini tam olarak yukarıda anlattığı gibi yapmaktadır. Yapılan bu işlemler sonrasında petekleriniz eski verimliliğine kavuşur. Isınamadan ödenen yüksek faturaların önüne geçmiş olunur.